zepsuty człowiek

make it rain money GIF by yvngswag
źródło: giphy.com

Szczerze?
Boję się ludzi, którzy mają pieniądze.
Dużo pieniędzy.
Zerkam na nich z dużą dozą nieufności i z jeszcze większym przymrużeniem oka.
Tak naprawdę każda osoba, którą znam i która dorobiła się dużych pieniędzy (dla mnie są to osoby, które zarabiają od 15.000 zł netto wzwyż) to osoby, które majątku dorobiły się:
a)nieuczciwie
b)na krzywdzie innych
Ja naprawdę doskonale wiem, że aby zarobić naprawdę dobre pieniądze trzeba  mieć twardy tyłek. Trzeba asertywność mieć opanowaną do perfekcji i nastawić się na ciężką pracę. Tak, ja to wiem. Ale wiem też co pieniądze robią z ludzi…
Człowiek, którego widzę prawie codziennie a którego stać na bardzo dużo, nie stać na gram zaufania do innych. Każdy chce go oszukać, okraść a jeśli pojawia się osoba, która chce porozmawiać, to NA PEWNO chce prosić o jałmużnę.
No NA PEWNO……
Pieniądze sprawiają, że czujemy się lepsi od innych. Sama zresztą odkąd mam normalnie płatną pracę, pozbyłam się wielu kompleksów. Traktujemy innych z góry a czasem i gardzimy. Przecież większość z nas wiedząc, że jest obok ktoś, kogo stać na to, aby zabrał nas na wakacje, kupił drinka lub dziesięć, będzie dla tej osoby zawsze miła i uprzejma. ZAWSZE. Czego uczymy tego bogacza? – Że może z nami zrobić co chce a my zatańczymy do każdej zagranej przez niego melodii. Tak samo jest z szefami. Z obawy o stanowisko, dla przełożonego zrobimy bardzo wiele. A ten z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej pewny siebie i coraz bardziej władczy.
Znamy to, prawda?
Znam kobiety swoich bogatych mężczyzn. Jeszcze nie trafiła się taka, która odważyłaby się sprzeciwić swojemu mężowi, podnieść na niego głos… Godzi się na wszystko, wieczorami szlochając w poduszkę.
A on? On jest panem tego świata. Słoma mu z butów wychodzi, nie potrafi się wypowiedzieć poprawnie pod względem gramatycznym, rozkazuje swojej kobiecie, odsuwa się nawet od własnej matki i GARDZI. Gardzi wszystkimi….

Nie chcę mówić, że każdy bogacz to zły człowiek. Generalizuję. Oczywiście, że tak. Ale mam podstawy, aby to robić. Widzę dużo przez całe życie i wyciągam wnioski.

Całe szczęście mnie bogactwo nie grozi 😉 😀

10 odpowiedzi do “zepsuty człowiek”

 1. „Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia”

  Honoré de Balzac

  Tak zaczyna się książka pt. „Ojciec chrzestny”

  „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. ”
  Ewangelia według św. Mateusza, Mt 19, 24

 2. „za około 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji”

  nie chce mi się wspominać, kto jest autorem tego tekstu…

  Z jednej strony – masz rację…

  ALE

  osobiście współczuję takim osobom… Są tak oderwane od rzeczywistości, że – w przypadku jakiegokolwiek problemu – nie poradzą sobie w świecie…

 3. Dlatego umiar jest wskazany we wszystkich sprawach,nawet w dorabianiu się.W razie kłopotów najtrudniej jest spaść z wysokiego konia.We własnym otoczeniu zaobserwowałam,że ludzie boją się silniejszych,a słabszymi gardzą.

 4. A ja się nie zgodzę… znam takich, którzy zarabiają tyle, żeby się załapać na chomikową definicję bogactwa.
  Uczciwie i bez krzywdy innych.
  Nie ma reguły, że bogaty to świnia – jednym faktycznie odbija i są gotowi na wszystko, byle tylko utrzymać się na szczycie, a drugim zależy tylko i aż na robieniu dobrej roboty. Pieniądze są niejako „przy okazji”.

  A że bycie bogatym ma swoje minusy to inna sprawa. Na przykład to, że pojawiają się pijawki rozmaite.

  I wydaje mi się, że to nasze tańczenie jak nam ktoś bogaty zagra też już się kończy… To już nie te czasy, że większość ludzi żyje od pierwszego do pierwszego, praca jest luksusem i jedyną szansą na wyrwanie się z biedy jest „wujek z ameryki”.
  A jak komuś wystarcza na życie i drobne przyjemności, to i nagroda za łaszenie się do bogatego staje się mniej kusząca.

  1. Tutaj widzę że nas różnią doświadczenia. Nie mam wśród znajomych ludzi bogatych. opisuję to, co widzę wśród szefów swoich i znajomych. Byłam niedawno na imprezie na której prym wiodła jedna para. Wiem że wiedzie się im doskonale jak nie naprawdę świetnie. Cały czas dookoła nich byli ludzie, którzy tylko im podawali drinki, zabawiali, tańczyli i generalnie podlizywali się. Widać było, że robią wszystko, żeby im się przypodobać.
   Czytałam niedawno dane odnośnie zarobków polskiego społeczeństwa.Wynikało z nich, że tylko niewiele ponad 30% tego społeczeństwa zarabia więcej niż 5000 netto. W kraju nie ma bogaczy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.