Nie dla Ciebie- Beata Worobiec

Jakiś czas temu na moją pocztę mailową trafiła książka „Nie dla Ciebie” autorstwa Beaty Worobiec (pseudonim artystyczny Sir B. Angel). Beata jest autorką bloga beatapisze.pl a jej pasja pisania nie ogranicza się tylko do tworzenia bloga. „Nie dla Ciebie” to już druga książka tejże autorki.
Pomimo tego, że autorką książki jest kobieta, narratorem powiastki jest 27-letni Dawid. Typowy Casanova. Próbuje być partnerem w normalnym związku, ale nie potrafi zrezygnować z przygód z nowymi kobietami. Po co? Po to, żeby poczuć, że żyje. Pomimo tego, że bardzo może i by chciał, to jednak  nie potrafi wybrać jednej kobiety, której będzie wierny… „Chciałbym, ale…”- jakie to prozaiczne.
Książka obfituje z opisy erotyczne. Jest napisana lekkim językiem przedstawiającym myśli i pragnienia młodego mężczyzny.
Jedyne emocje, jakie we mnie obudził ten tekst, to złość. Bo ilu jest takich mężczyzn, jak ten przedstawiony w „Nie dla Ciebie”? – tysiące. Przez ilu takich mężczyzn kobiety płakały do poduszki i przez długi czas nie potrafiły się pozbierać? – tysiące. Książka nie zmusiła mnie do żadnych przemyśleń i w sumie niczym mnie nie zaskoczyła. Może dlatego, że była aż do szpiku kości prawdziwa. Mogę ją polecić jako „przecinek” w literaturze kobiecej, do której sięgamy na co dzień.

Z bardzo prozaicznego powodu, jakim jest aktualny brak funduszy na wydanie kolejnej książki w formie papierowej, „Nie dla Ciebie” jest dostępna na ten moment tylko w formie elektronicznej.  Za drobną opłatą książka zostaje wysłana w formie elektronicznej na maila. Aby otrzymać tekst wystarczy napisać maila do autorki pod adres kontakt@beatapisze.pl