życzenia na Wielkanoc :)

Kochani!
Chciałabym każdemu z osobna złożyć życzenia, ale choćbym się rozdwoiła, to fizycznie niestety nie dam rady.
Dlatego tutaj każdemu z Was życzę w te Święta wesołych zajączków, rozbrykanych jajeczek, figlarnych baranków i SPOKOJU (kolejność dowolna 🙂 ).
I może, żeby śnieg już sobie odpuścił, bo mi się nie komponuje z żonkilami i tulipanami a ja bardzo nie lubię rozgardiaszu  😡

stylowi_pl_humor_33233985

29 odpowiedzi na “życzenia na Wielkanoc :)”

   1. W odróżnieniu od Ciebie i innych blogerek, radość czerpię z tego, co dane jest całemu światu dziś przeżywać. Zaduma nad sensem życia, nad tym co się kiedyś wydarzyło, towarzyszy większości z nas. Nie wszystkim jednak. Musiałam zareagować, bo jest to obrzydliwe. Brak reakcji z mojej strony, równałoby się z akceptacją.

     1. To nie jest tak, kompromitując się swoją wypowiedzią, że ktoś światły w zagadnieniu, widząc profanację przez laika, najważniejszego święta w KK, nie zareaguje. To by mnie stawiało na waszym poziomie.

      1. Może już wystarczy? Z tego, co wie jedna z największych grzesznic blogosfery, czyli autorka tego bloga, to wszelkie święta są po to, aby spędzić je w zgodzie, więc bardzo Cię proszę.

    1. jestem ciekaw, o co tak właściwie Ci chodzi… Jeśli czujesz się na siłach podjąć dyskusję na tematy teologiczno-filozoficzne – zapraszam…

     1. Nie wiem do kogo to pytanie !!
      Jeżeli do mnie. Odpowiadam. Chodzi mi o to, że Zmartwychwstanie wcale nie jest, nie było, i mam nadzieję, że nigdy nie będzie jedynym czasem, w którym mężczyźni mogą się obnażać. Ja chcę jaja męskie oglądać codziennie, a nie tylko w dzień Zmartwychwstania Pańskiego.
      Oburzenie moje wynika stąd, że to ateiści wprowadzają ograniczenia w oglądaniu jaj męskich. Tymczasem, ktoś taki jak ja, praktykujący katolik jest temu zdecydowanie przeciwny.

      1. Ciekawe spostrzeżenie… nawet bardzo… Praktykująca katoliczka oczekuje od ateistów tolerancji dla swojej seksualnej rozwiązłości…

       I to jako komentarz do tekstu zobrazowanego dość bolesnym dla facetów rysunkowym dowcipem… Tak – żarcik bolesny, bo – chłopaki, z ręką na sercu – często zdarza się Wam robić tego typu zakupy??

       1. Współczuję, że coś takiego jak „ironia”, nie jest Ci znane ?
        Kpinę, sarkazm i wszystko w tym stylu, chciałam w swej wypowiedzi wyrazić .
        podpis
        praktykująca katoliczka

       2. Droga Nadziejo obawiam się, że nie wystawiasz nam (katolikom) najlepszego świadectwa. Czy w tej krucjacie przeciwko temu co dotyka Twoje odczucia religijne nie zapomniałaś przypadkiem o najważniejszych przykazaniach?
        Zacne to, iż przypominasz o znaczeniu świąt, ale sposób w jaki to czynisz sugeruje, iż dla Ciebie ważniejsze są one od człowieka. Nie mi Cię osądzać, ale zobacz i zastanów się, czy przypadkiem nie znajdziesz czegoś dla siebie w Mt 23:23-28

       3. Każdy zasługuje na to, co sobą reprezentuje.
        Dla mnie człowiekiem jest ten, kto jak człowiek się zachowuje. Niektórym zachowaniom nie pobłażam i stanowczo protestuję.
        Śmiem sądzić, że Ty załączoną ilustrację, ilustrację, która nawiązywała do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, potraktowałeś sympatycznie i z nieudawanym zachwytem.
        Jezus, kiedy ze świątyni zrobiono bazar, w gniewie poprzewracał kupcom stragany i wypędził ich stamtąd.
        Kościołowi nie szkodzę, a pomagam. To Ty, jeżeli jesteś katolikiem, MU szkodzisz.

       4. wiesz kim byli faryzeusze? powiem Ci to jeszcze raz – żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą!

       5. Proszę wybaczyć, ale nie sądzę aby zwracanie Tobie uwagi było szkodzeniem Kościołowi.
        Mylisz święto ze świątynią i przyjmujesz nieewangeliczną definicję „człowieka” – w Piśmie Świętym nie ma żadnego wykluczania, a wręcz przeciwnie, przykazanie aby wszystkich traktować tak samo.

        W tym świetle zaczynam się zastanawiać, czy aby z pełną świadomością prosisz codziennie Boga o to aby traktował Ciebie tak jak Ty traktujesz innych („…i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom…”)

        P.S. Jak bardzo śmieszny czy nieśmieszny byłby żart o świętach, nigdy nie byłby dla mnie powodem do zrzygania się na innych.

       6. @ takitam
        Masz kłopoty z prawidłowym kojarzeniem faktów.
        Dla mnie wulgarna ilustracja nawiązująca do WIELKIEJ NOCY jest obrzydliwa i, nie wprawia mnie w śmiech, a w obrzydzenie. Stąd to zrzyganie.
        Szkoda mi czasu na tę jałową dyskusję.
        Powiedziałam co mnie, praktykującego katolika dotknęło, i na tym zakończę, gdyż dyskusja z wami nic konstruktywnego nie wyłoni. Ateiści inaczej, niż katolicy świętowali te święta. Po swojemu. Racja, co mi do tego, jak je świętowali i jak się przy tym zabawiali.

 1. Wesołych Świąt Chomikowa 🙂 chciałoby się rzec: niech „nadzieja” będzie z Tobą w te święta, ale w tych okolicznościach…. po prostu radosnych, rodzinnych i słonecznych.

 2. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych:)
  Ja uważam, że negatywne komentarze też są potrzebne. Inaczej byłoby zbyt nudno, bylibyśmy tylko towarzystwem wzajemnej adoracji;)
  Pozdrawiam

 3. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!!

  Życzę Ci, oraz wszystkim czytelnikom Twojego Bloga, abyś każdego kolejnego dnia była choć odrobinę lepsza, niż dzień wcześniej. Gdyż tylko miłością i pracą nad swoimi wadami człowiek dostąpi zaszczytu spotkania ze Stwórcą w wieczności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.