o hipnozach, rozstaniach i o UPALE.

żródło: pixabay.com
żródło: pixabay.com

Szczyt sezonu w Grecji powoli na szczęście dobiega końca. Nie miałam siły i czasu zaglądać na bloga. Natłok problemów, smutków wszelakich i panujące tu upały mnie WYKOŃCZYŁY. Zresztą nie tylko mnie. Większość z nas ma problem ze wstawaniem rano a wcale jakoś specjalnie nie imprezujemy. Chomikowa grzecznie włazi do łóżka przed 23.00. W ciągu dnia jak się znajdzie jakaś godzina lub dwie wolnego, to idę spać i tak prawie wszyscy moi znajomi z pracy. Najzwyczajniej w świecie temperatury oscylujące pomiędzy 37 a 42 stopniami nam nie służą… L Grupami zaczęliśmy chodzić do aptek po coś na wzmocnienie, bo mamy do 30 lat a czujemy się, jakbyśmy mieli 60.
Niech no tylko kiedyś usłyszę, że Grecy są leniwi, bo mają sjesty w ciągu dnia. NIE DA SIĘ w tych temperaturach pracować więcej, niż 8h bez przerwy. NIE DA.

Poza tym ostatnie dni jakieś takie płaczliwe były. Wszyscy naokoło mnie płakali. Zaczęło się od turystki, która przyjechała na wakacje tylko z synem, bo mąż jest bardzo chory i nie może podróżować. A mieli tu spędzić razem 10 rocznicę ślubu… Później płakała mi moja sąsiadka i koleżanka z pracy zarazem. Wspominała, co się u niej działo równy rok temu, kiedy planowała ślub, dzieci, po czym narzeczony poinformował ją, że dostał kontrakt na 10 lat służby wojskowej w Iraku.
Otarłam kolejne łzy.
Jako wisienka na torcie mój sąsiad. Wspaniały facet. Nieprawdopodobnie przystojny. Ciacho można rzec 😛 Dobry człowiek, wesoły, miły.
Z tysiącem kompleksów i problemów osobistych. Począwszy od faktu, że jest homoseksualistą i co nadal we współczesnym świecie przysparza mu wiele kłopotów, skończywszy na strasznie niskiej samoocenie. Facet ma tak niesamowite powodzenie (matko, z rozpędu chciałam napisać „u płci przeciwnej” 😀 ) u facetów, że ciągle tylko słyszę o kolejnych Christosach, Dimitrisach, Pablach i innych. A mimo wszystko mój Sąsiad Przyjaciółka ciągle marzy o prawdziwej miłości.

Przez ostatni miesiąc spotykał się z takim jednym. Chyba Christos miał na imię 😀 Piękny chłopak. Bo na pewno nie przystojny 😛 😀 Christos niestety nie ma odwagi ujawnić swojej orientacji przed znajomymi i rodziną.
Tyle łez, które otarłam Sąsiadowi Przyjaciółce chyba nie otarłam sobie samej po jakimkolwiek rozstaniu…
-Facet! Ty nie możesz tak rozpaczać po kimś, kto nie ma odwagi żyć i ma gdzieś twoją miłość!- mówię chłopakowi i podaję chusteczkę.
-Wiem, Chomiczku, wiem! Ale ja mam mętlik w głowie! Całe moje życie to jeden wielki mętlik! Ty nie wiesz jak to jest, jak się kimś takim jak ja, czy on. To straszne, co ludzie robią, to straszne, że ciągle się boimy…
-Ja cię rozumiem, uwierz mi, że rozumiem, ale nie ma co rozpaczać akurat po tym facecie. Życie jest tylko jedno, ciesz się z tego, co masz, korzystaj z życia i nie zamartwiaj się swoimi kompleksami i brakiem miłości życia.
-Ale ja go pokochałem, NAPRAWDĘ! I teraz znów jestem sam.
-Nie rozśmieszaj mnie! Zaraz poznasz kogoś następnego- zaśmiewam się beztrosko, bo kto jak kto, ale Sąsiad Przyjaciółka na brak powodzenia na pewno narzekać nie może.
-Może i poznam, ale ja chcę kochać! Chcę żyć! Ja muszę coś ze sobą zrobić, Chomik! Ja muszę iść na jakąś terapię, muszę coś zrobić… Postanowiłem, że pójdę na hipnozę. Widziałem tutaj ogłoszenie. To mi na pewno pomoże.
I poszedł.

-Jak tam było u pani wróżki, hipnotyczki?- kpię sobie troszkę ze znajomego 😛
-Chomik! Było cudownie! BOSKO! Ty wiesz, jaki ja jestem teraz oczyszczony?
-Z kasy chyba, nie…?
-Nie kpij sobie, Chomik!
-To co ona ci takiego zrobiła, co, że taki oczyszczony jesteś? Zahipnotyzowała cię???
– Nie, tylko rozmawiała. Powiedziała, żebym zamknął oczy i wyobraził sobie, że odcinam pępowinę łączącą mnie z Christosem; że jestem wartościowym człowiekiem.
-SERIO?! A ile ona za to wzięła kasy, co?
-80 euro.
-To się nie dziwię, że jesteś OCZYSZCZONY 😛 Daj mi 30 a też cię OCZYSZCZĘ 😛
-Nieeeee… To musi być specjalistka, wiesz… taka PRAWDZIWA.
Aaaaaaaaa
-No dobrze, to co ci jeszcze powiedziała?
– Że życie jest tylko jedno, że trzeba się nim cieszyć i nie warto płakać za kimś, kto nie ma odwagi żyć.
-SERIO?! No popatrz jaka to specjalistka i to za 80 euro…

Chomikowa, marnujesz się, sieroto grecka.

21 odpowiedzi na “o hipnozach, rozstaniach i o UPALE.”

 1. Następny sezon jadę z Tobą!!! Będę specjalistką,taką PRAWDZIWĄ 😀 😀 😀 A że Ty masz moc przyciągania Przyjaciółek rodzaju męskiego to będziemy bogate.To zamiast knajpy 😉

   1. A myślisz, ze to głupi pomysł ? Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć.

    Męskiej, cudnej przyjaciółce powiedz, ze w Polsce są takie wiedźmy, szeptuchy (nie tłumacz tego słowa, będzie mroczniej i bardziej interesująco) i że w jego intencji zamówiłaś u takiej odczynianie złego uroku, który na nim wisi. To mu pomoże, na mur beton :)))))

 2. Nie wiem na czym to polega, ale jeśli mam taką deprechę ogólnożyciową, a nie wynikającą z konkretów, to przytrafia mi się to na ogól w lecie, podczas pięknej pogody, przy wysokim, błękitnym niebie…

  Nam, mieszkańcom Północy wydaje się, że ludzie mieszkający w ciepełku to już musza tylko tryskać radochą. A – jak widać – wcale jednak nie muszą…

 3. Przeczytajcie wszyscy (wyszukiwanie tego tekstu zainspirowane tekstem madamme, iż ludzie wierzą w to, co chcą wierzyć…)

  „W 2000 Legia wypożyczyła go do Jezioraka Iława. Sponsorem klubu był najbogatszy biznesmen w mieście – Zygmunt Dmochewicz, z którym Kameruńczyk się zaprzyjaźnił. Często bywał w jego domu; podczas tych spotkań dowiedział się, że Dmochewicz jest zainteresowany pomnożeniem swojego majątku. Mudoh powiedział mu, że zna afrykańskich biznesmenów, którzy pragną… zainwestować swoje pieniądze w Polsce. Skontaktował obie strony i biznesmeni umówili się na spotkanie w Paryżu. Podczas spotkania Afrykańczycy zaproponowali Polakowi pewien interes. Oświadczyli mu, że mają dostęp do milionów dolarów, jakie rząd USA przekazuje Nigerii. Nie były to jednak normalne pieniądze – wszystkie banknoty zostały zafarbowane na czarno. Biznesmeni wyjaśnili, że jest to ochrona na wypadek napadu[9]. Na dowód prawdziwości swych słów, w paryskim hotelu Afrykańczycy zanurzyli banknot w pewnej cieczy, w której stał się on studolarówką. Dmochewicz kupił niezbędne chemiczne odczynniki, wydając 1,6 miliona złotych. W garażu próbował odfarbować banknoty, jednak pieniądze wyjęte z wiadra były czerwone.

  Kolejne próba odfarbowania banknotów również nie przyniosła spodziewanych efektów. Biznesmeni z Afryki powiedzieli Polakowi, że czarne kartki muszą… się moczyć kilka godzin. Opuścili garaż, obiecując, iż niedługo wrócą…. Kartoniki nie zamieniły się jednak w dolary, a Afrykańczycy nie wrócili. Biznesmen odkrył, że został oszukany. Wynajął detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, a ten złapał Mudoha, który miał przekazać swoim znajomym kolejne 30 tys. dolarów.

  Piłkarz trafił do więzienia, choć w czasie procesu twierdził, że nie wiedział, iż jego znajomi chcą… oszukać Dmochewicza. Tłumaczył się również, że został wmieszany w aferę, bo zna język polski. Prokurator żądał dla Kameruńczyka czterech lat więzienia, obrońca domagał się natomiast uniewinnienia. Mudoha są…d uznał za winnego oszustwa i wyłudzenia, wymierzając mu karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Były piłkarz został zwolniony z więzienia po 15 miesiącach.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankline_Njiwah_Mudoh

  1. Czerwiec tego roku…

   „Pokazywała kawałek czarnego papieru, spryskiwała go „magicznym sprayem”, a następnie… udawała, że zamienił się w banknoty euro. W ten sposób 37-letnia Francuzka pochodzenia kameruńskiego wyłudziła 50 tys. euro. Została zatrzymana z gotówką tuż przed wyjazdem z Polski do Francji. (http://www.tvn24.pl)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.